MENÜ
MEETING & WEDDING & RESTAURANT

Hakkımızda

Eşsiz İstanbul Boğazı manzarasına sahip Cemile Sultan Korusu, İstanbul Ticaret Odası tarafından yönetilmektedir.

Cemile Sultan Korusu, çevre düzenlemeleri ve 2000 yeni ağaç dikimi ile adına yakışır bir çehreye dönüştürülürken, koruda yer alan yüzlerce ağaç da İstanbul Ticaret Odası’nın çaba ve çalışmaları sayesinde kurtarılmıştır.

Koruda; bireysel ve kurumsal organizasyonlara ev sahipliği yapabilen davet mekanlarının yanı sıra kafe, restoran, yüzme havuzu, basketbol sahası ve tenis kortu gibi sosyal alanlar da bulunmaktadır. İstanbul Ticaret Odası üyeleri rezervasyon yaptırarak kafe ve restoranlardan yararlanabilmektedir.

Sosyal tesislerde bulunan diğer aktiviteler için tesis üyeliği gerekmektedir.

Cemile Sultan Kimdir?

Cemile Sultan, 31. Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid’in kıymetli kız evlatlarından biridir.
1843 ile 1914 yılları arasında yaşamıştır.
II. Abdülhamit 1876 yılında tahta çıktığında, Kandilli’de yer alan sarayı kardeşi Cemile Sultan adına yirmi beş bin altın ödeyerek satın alınmıştır.
Cemile Sultan, 1858’de Mahmut Celalettin Paşa ile evlenmiş ve 1884 yılında Kandilli‘deki Sahil Sarayı’nı oğlu Celalettin Bey’e bırakmıştır. 10 Şubat 1914’te ise vefat etmiştir.
Sahil Sarayı’nın üst tarafındaki Cemile Sultan Korusu içerisinde Orta Köşk ve Cici Bey Köşkü adlarında iki köşk olduğu bilinmektedir.
Sahil Sarayı, 1914 yılında vergilerin ağırlığı nedeniyle yıkılmıştır. 1918 yılında; 1. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra Yunanlı bir armatör olan Likardopulos, Cemile Sultan Sahil Sarayı’nı ve hemen arkasında yer alan 99,5 dönümlük koruyu satın almış, 1944 yılında ise film yapımcısı Cemil Filmer’e satmıştır.
Koruda yer alan tarihi köşk, 29 Ekim 1952’de bir Cumhuriyet Bayramı gecesinde, elektrik kontağında yaşanan arıza sebebiyle yanmıştır. Sonrasında ise Cemil Filmer, koruyu Türkiye Odalar Borsalar ve Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı’na satmıştır.
İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı, Cemile Sultan Korusu’nu kiralayarak yüzlerce ağacı kurtarmış, 2000’e yakın yeni ağaç dikerek Korunun dokusunu yenilemiştir.

Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız

Amacımız;

Personelimiz , tedarikçilerimiz ,müşterilerimiz ve tüm katkı sağlayıcı taraflarla işbirliği iletişim ve uyum içinde çalışarak;  Değer vererek ve Değer katarak ; ürün ve hizmetlerimizde farklılığımız, kalitemiz  ve verdiğimiz güvenle müşteri memnuniyetini en üst düzeyde  sağlayarak , sektörde tercih edilen bir marka olmak

Yüksek satış hacmi ve karlılığa ulaşmak,

Kalite ve  Gıda Güvenliği  ile ilgili tüm çalışmaları desteklemek,   Yenilikleri takip ederek,  Sürekli İyileştirme faaliyetleri ile geliştirmek

Müşteri Memnuniyeti;

Sağlıklı ve lezzetli ürünler üreterek zamanında , güler yüzlü hizmetle işimize duyduğumuz saygıyı misafirlerimizin mutluluğuna ve gülümsemesine çevirmek ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmak , Müşteri istek ve  beklentilerini anlamak ve eksiksiz zamanında  karşılamak temel ilkemizdir.

Personelimizin Memnuniyeti;

Personelimizi  memnun ederek  çalışma koşulları ve şartlarını iyileştirerek mutlu ve huzurlu bir ortam yaratmak Personelimizin  gelişimine katkıda bulunarak  karşılıklı özveri, çalışma   ve eğitimlerle ekip ruhuna sahip, gelişime açık,  üreten, kaliteye , müşteri memnuniyetine değer veren ve değer katan personel sağlamak

Tedarikçilerimizin memnuniyeti ;

Tedarikçilerimizin kalite bilincine ve kalite zincirine tam katılımlarını sağlayarak , işbirliği içinde  çalışarak  ve gelişmelerine katkıda bulunarak karşılıklı memnuniyeti sağlamak

Gıda Güvenliği;

Hijyenik koşullara uygun olarak üretimin tüm aşamalarında müşterilerinin Gıda Güvenliğini garanti altına alacak önlem ve kontrollerin sağlandığı  İnsan sağlığını tehlikeye sokmayacak  yasal olarak gıda güvenliği şartlarına uygun üretim yapmak için yetkinlikleri sağlayarak  ürünlerin üretilmesini ve müşteriye sunulmasını sağlamaktır

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ HAKKINDA AYDINLATMA METNİ tıklayarak ulaşabilirsiniz.